AAAAA

Odyseja Tatarska: Tykocin – Supraśl – Bohoniki – Kruszyniany – Puszcza Knyszyńska

TYKOCIN – Wielka Synagoga – lekcja muzealna: „Żydzi w Polsce na przestrzeni wieków” lub inna do wyboru. Tykocin był w przeszłości ważnym ośrodkiem miejskim, a kahał żydowski, założony tu w 1522r., należał do największych i najbardziej znaczących w dawnej Polsce. Żydzi odgrywali ważną rolę w życiu Tykocina, jako główny czynnik jego gospodarczego rozwoju.


SUPRAŚL – Muzeum Ikon – nastrój i aranżacja wnętrza, przenosi widza w nieznaną, tajemniczą przestrzeń, która budzi emocje, przenikając do najgłębszej duchowość. Niezwykłe doznania jakie towarzyszą podczas zwiedzania muzeum, potęguje wszechobecna muzyka, jednogłosowy śpiew chóralny, służący kontemplacji świętych wizerunków, zgodnie ze słowami Ojców Kościoła: „Niech twój głos śpiewa, a rozum pilnie rozmyśla nad światem.”


KRUSZYNIANY – Meczet muzułmański – Wieś Kruszyniany w XVII wieku została nadana przez króla Jana III Sobieskiego Tatarom, którzy wzięli udział w wojnie z Turkami stając po stronie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Społeczność tatarska po osiedleniu się zbudowała meczet, który po raz pierwszy wspomniany jest już w dokumentach z 1717. Obecny został zbudowany prawdopodobnie w drugiej połowie XVIII wieku lub w pierwszej połowie XIX wiek

BOHONIKI – drewniany meczet muzułmański zbudowany w 1883 r. oraz mizar – cmentarz muzułmański.

Szukasz innej wycieczki? Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami!